Група Активної Реабілітації

#“Заразна” історія одного волонтера

Моя історія волонтерства у ГАР почалася з табора активної реабілітації для людей з травмою шийного відділу хребта, що проходив у квітні 2013 року на базі Національного центру паралімпійської і дефлімпійської підготовки та реабілітації інвалідів «Україна» в Євпаторії. 

У перші два дні знайомства з інструкторами ГАР я отримала професійний шок. Я була вражена можливостями людей з такими тяжкими травмами та ураженнями, високим професійним рівнем проведення табору, прямування організаторів, інструкторів та сервісу до єдиної мети – допомога людям, що отримали травму спинного мозку та опинилися у інвалідному візку стати максимально самостійним та активним. Бувши на таборі, поспілкувавшись із інструкорами ГАРу, я зрозуміла, що для людини не має обмежень, що життя є прекрасне, цікаве та треба тільки звернути увагу на цю важливу обставину. І ось така “заряджена” я приїхала до Харкова та із захватом розповідала студентам про свої враження.

Теперешні студенти активні, людяні та швидкі на підйом. Їм тільки необхідно запропонувати направлення та показати різномаїття життя. Також важливим моментом є те, що мої студенти – це майбутні медичні працівники і їм необхідне набуття професійного досвіду. Тому я зустріла щире зацікавлення темою реабілітації та роботи на таборах з боку студентства.

Студенти Наталії

І ось у вересні студенти Харківського Медичного коледжу Макагон Іван та Суровік Роман взяли участь у таборі активної реабілітації для людей з травмою шийного відділу хребта в якості сервісу.

Поїздка волонетрів визвала неабиякий інтерес серед студентів медичного коледжу. Тому у листопаді 2013 року до дня студента в Харківському Медичному коледжі Медичної академії післядипломної освіти відбулася студенська науково-теоретична конференція за темою «Аспекти роботи медичних сестер з людьми зі спино-мозковою патологією». В рамках цієї теми висвітлювалися такі питання як профілактика пролежнів, управління функцією сечового міхура у людини із травмою хребта, етика спілкування з людьми, що користуються інвалідним візком.

Конференція мала на меті підвищити рівень обізнаності середніх медичних працівників щодо особливостей догляду та реабілітації людей з інвалідністю, надання інформації щодо проведення активної реабілітації травмованих в Україні, ефективного та етичного спілкування  з людьми, що пересуваються на візку, а також підтримання волонтерського руху серед студентів медичного коледжу.

Звіт студентів

Важливою частиною конференції був звіт волонтерів про їх досвід роботи у таборі. Роман та Іван надали інформацію своїм колегам щодо філософії проведення таборів активної реабілітації, особливостей роботи, функцій та вимог до волонтерів на таких таборах. Тема активної реабілітації людей із травмою хребта та допомога в якості волонтерів вельми зацікавила студентів. Це підтвердилося численними запитаннями та заявками приєднатися до волонтерів громадської організації «Група активної реабілітації», яка є організатором цих таборів у нашій країні.

Шевченко Наталія