Впродовж 9-10 березня в Центрі Шептицького у Львові проходив форум «Креативний прорив», який об’єднав спільноту креативних людей з усієї країни задля творення нової моделі креативного, соціально відповідального, партисипативного міста. Про те, як зберегти креативних людей, як підтримувати і розвивати креативність міста та як долати ключові перепони на цьому шляху.

Учасниками дискусії були Ірина Подоляк – депутат Верховної Ради України, Ярослав Грибальський – громадський активіст, голова правління ВООІ «Група активної реабілітації», Юліан Чаплінський – начальник управління архітектури та урбаністики ЛМР та Ірина Озимок – керівник програми місцевого економічного розвитку Western NIS Enterprise Fund.

«Тема мого життя – як залучити креативних людей, які мають інвалідність. Україна в цьому плані пішла набагато вперед. Дуже високий розвиток здобула інклюзивна освіта. Але зараз лише католицький університет є відкритим для навчання осіб з інвалідністю у Львові. Львів не для всіх відкритий, але є багато відчайдушних людей, які чують, що Львів – інше місто, і вони відкривають у Львові багато нового.

Один знайомий сказав, що найдоступніші міста – це Львів і Вінниця. У Львові є славний центр «Джерело», і люди, які хочуть реалізувати своїх діточок, які мають інвалідність, приїжджають до Львова. Сьогодні інвалідність не є проблемою людини – це проблема держави, суспільства. І сьогодні можна багато заробляти навіть вдома, маючи відповідну освіту і знання, навички.

Не їдь зі Львова – бо тут ти маєш гідність», – зазначив Ярослав Грибальський.

Відео дискусії за участю Ярослава Грибальського:

Форум «Креативний прорив» розпочався з презентації нової стратегії Львова – Стратегії прориву та відбувався за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фото: Олександр Мазуренко
За матеріалами: Львівська міська рада