Новий семестр в магістратурі з фізичної терапії та ерготерапії Українського католицького університету розпочався з нового предмету «Універсальний дизайн та допоміжні засоби» разом з досвідченими викладачами Мар’яною Гординською та Юрієм Метко. Одним з ключових бачень цих викладачів є те, що кожен фізичний терапевт та ерготерапевт повинен не тільки знати про крісло колісне, а й вміти навчити користуватися ним клієнта.

За участі лідерів Групи активної реабілітації, які також працюють тренерами-наставниками у Львівському військовому шпиталі, відбувся тренінг, де студентів вчили навичкам пересування та переміщенням на кріслі колісному.

Своїми враженнями від участі в тренінгу поділилася з нами Карина Погосян – лідерка ГАР та інструкторка з техніки їзди на таборах активної реабілітації.

Привіт, Карина! Що ти можеш розповісти про цей навчальний заклад: якість навчання нових фізичних терапевтів, та чи є у тебе знайомі, які закінчили цей заклад і практикують?

Перш за все, слід сказати, що Український католицький університет (далі – УКУ) має хороші рейтинги і відгуки від студентів, а також гарний європейський напрямок розвитку.

Наскільки мені відомо, керівники УКУ декілька років намагалися створити факультет фізичної та ерготерапії, але постійно щось не виходило – були проблеми з набором студентів, а потім і викладачів. Але все склалося і, як на мене, найкращим чином. І саме ці 17 студентів стануть першими випускниками нового факультету в УКУ, а ми отримаємо 17 гарних фахівців.

Ти вперше співпрацюєш з цією установою?

Так, вперше, але подібні тренінги проводила неодноразово в рамках наших таборів. Група студентів факультету фізичної терапії УКУ проходять практику на базі реабілітаційного відділення Львівського військового шпиталю, в якому я працюю, як тренер-наставник, в рамках проекту Team Ukraine.

Що можеш сказати про організаторів і хто тебе запросив?

Нас запросили Мар’яна Гординська і Юрій Метко, які є викладачами курсу «Універсальний дизайн і допоміжні засоби». Цей курс включає в себе багато різних тем. Одна з них – тема «Крісло колісне», в рамках якої студенти отримують базові знання про крісло колісне, які переваги воно може надати користувачеві та інші моменти.

Твої враження від тренінгу в цілому?

На мій погляд лектори дуже доступно виклали теоретичну інформацію. Згодом перейшли до практичних занять, в яких тренери-наставники брали активну участь, давали корисні поради тощо.

Розкажи, будь-ласка, декілька прикладів тренувань, які були в програмі.

Переважно це частина тих тренінгів, які ми проводимо на таборах активної реабілітації для волонтерів, які потім працюють з нашими учасниками. Наприклад, тренування по страхуванню людей, що користуються кріслом колісним при пересуванні з перешкодами, пересіданні та інше. Також, студенти отримали навички користуванням коляскою активного типу, спробували пересуватись на ній, тримати баланс та долати перешкоди (пороги, бордюри, пандуси, сходи).

Що було найцікавіше, а що б ти додала власне від себе?

Ми не вперше проводимо подібні тренінги, і учасникам завжди було цікаво! Єдине, чого, як завжди, не вистачає – це часу…  

На твій погляд, чи є корисними такі тренінги?

Так, звичайно вони дуже корисні. Я вважаю, це невід’ємна частина навчального процесу для фізичних терапевтів. Без цього ніяк! Чи залучати до них людей, що користуються коляскою в житті, – сто відсотків Так! І це думка не лише тренерів, а і студентів …

Що б ти порадила майбутнім фізичним терапевтам та ерготерапевтам?

Бережіть спини!

Спілкувалася  Наташа Громова
Прес-секретар ВООІ ГАР