Шостий табір активної реабілітації проходив з 27 травня по 07 червня 2017 року на базі Західного реабілітаційно-спортивного центру НКСІУ і став майже показовим в плані взаємодії з персоналом бази. Навіть правильніше буде сказати — її відсутності, адже третій табір поспіль дозволив відпрацювати майже всі нюанси, тому все керівництво і персонал чудово розуміючи особливості нашого табору відпрацювали на відмінно, як «годинник». Ми дуже вдячні за втілення в життя всіх наших побажань в найкоротші терміни і, що саме головне, в найякіснішому вигляді!

Інші чотири дисципліни пройшли в звичному форматі, все за графіком. Нарешті погодні умови дозволили нам провести техніку їзди на свіжому повітрі, де учасники табору окрім дихання надзвичайно свіжим та цілющим повітрям змогли ще й добре по засмагати. Хіба що погода нам не зовсім сприяла під час проведення «крос-квесту», але і в тому можна знайти позитив, тому що завданням цієї дисципліни відпрацювати отримані на заняттях навички в умовах, максимально наближених до реальних, тобто окрім їзди по пересічній місцевості було ще й з вітерцем. Однак, це не завадило учасникам зберігати веселий командний настрій протягом всієї дистанції та навіть з завданням розпалити багаття впоралися всі команди.

Поза дисциплінами, лекціями було достатньо часу на відпочинок та спілкування, яке створювало невимушену дружню атмосферу. Наприкінці табору, у день відчинених дверей, учасники мали змогу спілкуватись з ОДА Львова та поділитись враженнями про нові навички з ЗМІ.

Переглянути відео:

Підводячи підсумки хочеться навести статистичних даних. Отже, учасниками табору стали 20 осіб з 12 областей України, серед яких були вимушено переміщені особи, особи які проживають в зоні проведення АТО та одна людина їхала на табір безпосередньо з окупованої території.

Знову не всі мали власні коляски активного типу, тому ми підібрали з власного арсеналу для сімох учасників, які були придбані в рамках проекту TEAM, що дало їм змогу повністю оволодіти навичками подолання перешкод. Варто відзначити, що серед учасників були ті, хто має ампутацію кінцівок, зокрема, одного передпліччя, для якого було налаштовано спеціальну коляску з керуванням під одну руку, це дозволило опанувати навички самостійного управління. Тепер, маючи практичний досвід та отримавши інформацію про свої права, приїхавши додому учасники зможуть звернутися у відділ соцзахисту та подати заявку на отримання коляски активного типу і, що саме головне – правильно його підібравши.

Чудовий настрій, гарні спогади залишилися у вигляді численних фото, які всі учасники отримали по приїзді додому разом із контактним листом з даними всіх присутніх на ТАР, а дехто написав нам свій відгук, пропонуємо їх вашій увазі.

Додаткові спонсорські надходження дозволили суттєво покращити базу та інші дрібні, але не менш важливі складові навчального процесу. Ми вдячні всім, хто не забуває і підтримує Групу активної реабілітації, адже додаткових непередбачених витрат теж доволі багато. Дякуємо!


Всеукраїнське громадське об’єднання «Національна Асамблея людей з інвалідністю України» спільно з UCP Колеса для людства (США) та Українською асоціацією фізичної терапії за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) реалізує в Україні Міжнародний проект «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної/фізичної реабілітації».

Однією зі складових проекту було проведення вісьмох таборів активної реабілітації, як одного з методів відновлення фізичного та соціального стану людини після ускладненої травми хребта з ураженням спинного мозку за методикою шведської неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering. Проводить такі табори в Україні лише Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю «Група активної реабілітації».