Керівництво з організації таборів активної реабілітації

Спираючись на світовий та вітчизняний досвід, упорядники «Керівництва з організації таборів активної реабілітації» розглядають історію виникнення таборів активної реабілітації/ незалежного життя для людей з травмою хребта та спинного мозку; практику їх підготовки та проведення; надають теоретичний матеріал з правових питань, здорового способу життя, сексуального виховання; практичні поради для інструкторів щодо проведення занять з техніки керування коляскою, самообслуговування, атлетики, настільного тенісу та ін.

Посібник розрахований на представників громадських організацій людей з інвалідністю, викладачів і студентів вищих навчальних закладів, що готують фахівців із соціальної роботи та фізичної реабілітації, працівників державних структур та центрів реабілітації і всіх зацікавлених інституцій, що працюють у сфері інвалідності.

Доступна авіаподорож. Керівництво для людей з травмою хребта та спинного мозку

19 травня 2011 року Верховна Рада України прийняла Повітряний кодекс України. Даний документ по-новому підходить до забезпечення прав пасажира та надання послуг, фіксуючи конкретні підстави, строки і розміри компенсації за відмову у перевезенні, відміни польоту, тривалі затримки вильоту і зниження класу обслуговування.

Крім того, Україна при наданні послуг з перевезення пасажирів, в тому числі з інвалідністю, повинна враховувати міжнародні регуляторні вимоги у цій сфері, оскільки вона є повноправним членом Міжнародної організації цивільної авіації (ICAO), Європейської конференції цивільної авіації (ECAС), Європей- ської організації з безпеки аеронавігації (EUROCONTROL) та є кандидатом в члени Об’єднаних Авіаційних Властей (JAA), частину повноважень яких було передано Європейській агенції з безпеки авіації (EASA).

Навчальний посібник «Супровід та допомога: крок за кроком»

Посібник «Супровід та допомога: крок за кроком» видано в межах діяльності українсько- шведського проекту, який реалізує МО «Дитячий культурно-просвітницький центр» та організація Adoptionscentrum за фінансової підтримки Форум Сюд (Швеція).

У цьому посібнику представлені матеріали з питань інклюзивної освіти, питань супроводу та допомоги дітям з інвалідністю/особливими потребами під час навчання, проведення дозвілля, занять спортом. Матеріали розраховані на асистента вчителя, батьків, вчителів, волонтерів та фахівців, які працюють із дітьми з інвалідністю/особливими потребами.

Навчальній курс «Сфера обслуговування для всіх»

Даний курс розроблено в межах проекту «Сфера обслуговування для всіх», який реалізується Всеукраїнською громадською організацією інвалідів «Група активної реабілітації».

Його мета – надати працівникам готельного бізнесу, закладів громадського харчування, торгівлі і транспорту певну інформацію щодо покращення доступності товарів та послуг для людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Послуги таксі – Керівництво для людей з травмою хребта та спинного мозку

Дані рекомендації щодо користування послугами таксі підготовлені на підставі власного досвіду членів Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю «Група активної реабілітації» і розраховані на пасажирів з травмою хребта та спинного мозку.

Враховуючи те, що надання послуг по перевезенню в таксі для людей з інвалідністю в Україні відрізняється від інших країн, ми намагалися надавати поради виходячи з реалій нашого сьогодення.

Представники «Групи активної реабілітації» пройшли навчання в організаціях партнерах з США, Канади, країн Європи щодо супроводу та допомоги особам з травмою хребта та спинного мозку, в тому числі і на транспорті, і нині мають досвід у підготовці водіїв та персоналу транспортних засобів.

Як скористатись послугами метро людині з травмою хребта та спинного мозку?

Як вижити в нашому метрополітені людині з травмою хребта та спинного мозку і чи можливо це?

На це питання ми спробуємо відповісти використовуючи досвід членів громадської організації «Група активної реабілітації», які ведуть незалежний від сторонньої допомоги та активний спосіб життя добираючись кожного дня на навчання, на роботу, на зайняття спортом тощо. Звичайно, поїздка в метрополітені вимагає певних навичок їзди на колясці активного типу, якщо ви пересуваєтесь самостійно. Якщо ви подорожуєте не самі, то ваш супроводжуючий має знати, як правильно надати вам допомогу.