Табір активної реабілітації – це один з найефективніших методів відновлення фізичного і соціального стану людини після травми хребта.

Метою табору є досягнення людиною у колясці максимальної незалежності від сторонньої допомоги, і тим самим, покращення якості свого життя. Філософія табору ґрунтується на гаслі – «навчився жити після травми сам – навчи іншого».

Головну роль в процесі навчання відіграють інструктори у колясках, які вже мають чималий досвід самостійного життя і саме вони мають неабиякий психоемоційний вплив на учасників табору, оскільки служать переконливим прикладом можливості  вести повноцінне життя на рівні зі звичайними людьми.

Методика проведення таборів активної реабілітації прийнята від Шведської неурядової організації RG Aktiv Rehabilitering

Стати учасником

Заповнивши анкету зараз Ви точно будете в полі нашого зору. Не відкладайте це на потім, заповнивши анкету зараз шансів потрапити на табір буде більше, адже існує велика черга!

Техніка їзди

Ми навчимо тебе впевнено користуватися твоєю коляскою, правильно підбирати, налаштовувати та доглядати за нею. Сходи та бордюри більше не будуть головною перешкодою в твоєму житті, бо отримані навички дозволять їх більше не помічати на своєму шляху.

Загальна фізична підготовка

Аеробіка

Стрільба з лука

Настільний теніс

Чому варто пройти табір активної реабілітації?
 • Ми навчимо Вас як правильно володіти та користуватися інвалідною коляскою активного типу, дізнаєтеся про основні її переваги і закріпите все це на практиці на заняттях з техніки їзди;
 • На заняттях з загально-фізичної підготовки покращите свій фізичний стан та навчитеся правильно будувати свій тренувальний процес в домашніх умовах задля його максимальної ефективності і, найголовніше, зрозумієте як не нашкодити собі під час навантажень;
 • Отримаєте навички самообслуговування та індивідуальні поради задля вирішення фізіологічних та інтимних питань;
 • Спробуєте себе у видах спорту, які входять до Паралімпійської програми (плавання, стрільба з лука, настільний теніс) та отримаєте поради і контакти, що допоможуть Вам реалізувати себе у них;
 • На заняттях з аеробіки отримаєте знання з побудови тренувань незалежно від фізичного стану організму;
 • Отримаєте інформацію, що стосується профілактики ускладнень після травми, особистої гігієни, інтимної сфери, правових питань, облаштування житла  і багато іншого…;
 • Найголовніше – гарно та з користю проведете час і познайомитеся з цікавими людьми!
Питання та відповіді

Хто може бути учасником табору АР?

Участь у таборі активної реабілітації можуть приймати особи, які отримали травму хребта та спинного мозку, внаслідок чого пересуваються за допомогою крісла колісного та які досягли повноліття і мають паспорт громадянина України. Обов’язковою умовою участі в таборі є наявність коляски активного типу!

Що потрібно зробити, аби потрапити до кандидатів в учасники табору?

Відповідати вимогам до кандидатів та заповнити анкету, слідкувати за новинами про табори на нашому сайті і повідомляти організаторам про своє бажання прийняти участь. Навіть якщо у вас є рана, ми радимо заповнити анкету, тому що існує велика черга бажаючих потрапити до табору і на момент запрошення у табір, коли підійде ваша черга, рана має вже загоїтися. Таким чином ви не втратите дорогоцінний час!

Скільки коштує участь у таборі?

Участь у таборі абсолютно безкоштовна. Учасник сплачує лише вартість проїзду до місця проведення табору і в зворотному напрямку.

Що таке пункт 6 в індивідуальній програмі реабілітації (ІПР) і де її взяти?

Відповідно з Положенням про медико-соціальну експертизу та Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності затверджені постановою Кабінету Міністрів України № 1317 від 03.12.2009 року в редакції 31 травня 2012 р. № 485 та Інструкції про встановлення груп інвалідності затвердженої Наказом Міністерства Охорони здоров’я України від 05.09.2011 № 561 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 листопада 2011 року № 1295/20033 МСЕК складає індивідуальну програму реабілітації (ІПР). Порядок проходження МСЕК для складання ІПР такий же, як і на групу інвалідності. Пункт 6 – це рекомендація про участь у таборах фізкультурно-спортивної реабілітації, без якого ми не можемо взяти учасником табору, який відбувається за державний кошт.

Що таке активна коляска і як вона виглядає?

Коляска активного типу створена для людей з інвалідністю, які ведуть активний спосіб життя. На таких колясках можна легко і швидко пересуватися, займатися деякими видами спорту. Вони поєднують в собі легкість, простоту управління, маневреність, надійність, підвищену міцність, швидке і легке складання. Матеріали виготовлення – сталеві, алюмінієві і титанові сплави. Також ознакою коляски активного типу є можливість регулювання балансу осі задніх коліс, нахилу спинки, висоти підніжки. Задні колеса швидкознімні.

Чи можна взяти з собою супроводжуючого? Я сам за нього заплачу.

Ні. Участь у таборі супроводжуючих не передбачена. Всі, хто бажає потрапити на табір в якості волонтера в групу сервісу, можуть заповнити Анкету волонтера, але в один табір з вами він потрапити не зможе.

Під час табору можуть мене провідувати родичі?

Можуть тільки в «день відкритих дверей». Присутність родичів під час табору категорично заборонена! В таборі працює група сервісу та медик, які проходять курс підготовки по супроводу та допомозі людям, які живуть з наслідками травм і ушкоджень спинного мозку та хребта, тому весь спектр необхідної допомоги учасники отримають вчасно і кваліфіковано.

Чи можуть люди з інших країн взяти участь у таборі? Якщо ТАК, то яким чином?

Можуть, якщо табір проводиться не за кошти державного бюджету. Для цього потрібно забезпечити оплату участі. Наразі, табори проходять виключно за рахунок державних коштів.

Дивився відео і фото з табору АР і бачу там тільки сильні люди, а я сам практично нічого не можу. Що мені у вас робити і як я там сам?

Це хибне уявлення. Учасники підбираються пропорційно – на кожному таборі є майже самостійні люди, а є ті, які повністю залежать від допомоги. Для кожного свої завдання, але мета одна – вчитися ставати сильним і повністю самостійним, саме для цього і проводиться табір. Група сервісу забезпечує безпечне навчання самостійності. Більшість інструкторів пройшли такий саме шлях до самостійності!

Які причини можуть послужити відмовою для участі в таборі?

Стан здоров’я (пролежні, гострі інфекції тощо), відсутність необхідних документів.

Якщо під час табору мені знадобиться медична допомога, чи я зможу її отримати?

Так, у складі групи сервісу табору обов’язково є мед. працівник.

Чи можна відлучатися з табору в період його проведення?

Ні, не можна.

Якщо у мене поки немає активної коляски, чи можу я стати учасником табору?

Можете, але необхідно заздалегідь повідомити про це організатора для вирішення питання забезпечення коляскою активного типу на період участі в таборі.

Чи можна на таборі користуватися електроколяскою, якщо сам не можеш пересуватися?

Ні, не можна. В разі неможливості самостійно обертати колеса активної коляски, до вирішення цього питання, до вас будуть закріплено індивідуального супроводжуючого.

Що буде якщо я порушу правила – відлучуся без відома, буду порушувати режим, від мене почують запах алкоголю?

Учасник, який порушить правила перебування у таборі Активної реабілітації, буде негайно відправлений додому за власний кошт, в той самий день і час, як його помітять у порушниках. Якщо буде завдано матеріальної шкоди – Вас попросять компенсувати її в повному обсязі.


Якщо ви не знайшли відповідь на своє запитання, будь-ласка, напишіть нам і ми оперативно дамо на нього відповідь.

Які табори АР проводяться в Україні?
На даний час ВГО «Група активної реабілітації» проводить в Україні табори:

 • для «свіжотравмованих» осіб або людей у колясках, які мають недостатню фізичну та теоретичну підготовку до самостійного життя;
 • для осіб, які пройшли перший табір з метою вдосконалення навичок, набутих під час його проведення;
 • для людей з ураженням хребта в шийному відділі;
 • для інструкторів активної реабілітації з підвищення їх кваліфікації.

Три года я просидел дома не выходя на улицу, занимался на шведской стенке, ждал чуда, что встану и пойду, но чудо проходит пока мимо меня. Время идёт, и так можно посидеть всю оставшуюся жизнь. Ребята я вас прошу, тех, кто находиться в неприятной ситуации не повторяйте моих ошибок. Наша жизнь продолжается и её нужно прожить с пользой для себя и для нашей Украины! Не нужно терять время, в этом я убедился побывав в прекрасном месте во всех смыслах этого слова.

Сергій

Учасник, Захід-2 2015

Одного разу я висипався в душі. І такий лежу вверх ногами, з верху мене притиснув візок, а я думаю: ”Як добре, що я сюди приїхав, буде що вдома згадати». Найприємніша хвилина була коли я спускався ліфтом і усвідомив – я САМ. Я тут в Карпатах сам, без батьків, без рідних і я живу. Ці десять днів були найщасливішими для мене за останні дев’ять років.

Тарас

Учасник, Захід-1 2015

Я чудово провів час, покращив фізичний стан, познайомився з цікавими людьми та ще раз пересвідчився, що якість твого життя залежить тільки від тебе!

Ті навички, які я отримував роками, методом спроб та помилок, тут можна отримати на протязі двох тижнів і це безцінно.

Олександр

Учасник, Захід-1 2015